Ako nájsť svoj skrytý talent.

Nič nie je jednoduché, veľakrát sme písali o tom, že prečítať si niečo motivačné je naozaj jednoduché, ale zavádzať to potom do bežného života už také jednoduché nie je. Spoznať sám seba naozaj nie je jednoduché. Aby ste mohli byť úspešný na FX trhoch pri HGM spôsobe obchodovania a už nechodíte do práce, tak je dobré si nájsť nejaký koníček, záľubu, činnosť. Jasné, keď máte malé deti /sestry Hrachové/ tak je to vyriešené, ak chodíte do práce a baví vás, tak je to super, ale ak ste doma a nudíte sa, treba byť veľmi uvedomelý aby ste nepreobchodovali alebo nepreťažili váš účet. Naozaj veľakrát sme o tejto téme písali, keďže to vychádza hlavne z mojich osobných skúseností /ako skoro každá téma/ na tomto blogu. Tu je pár myšlienok, ktoré by vám mohli pomôcť čomu sa venovať, aby ste zbytočne nešpekulovali nad FX grafmi. Zarábanie na FX trhoch HGM spôsobom je naozaj jednoduché /len tomu treba uveriť/. Na tento článok som natrafil dávnejšie a odložil som si ho a dnes som ho našiel. Všetko je tak, ako má byť.

Napoleon Hill kedysi napísal, že kľúčom k úspechu je „nájsť to, čo človek robí naozaj rád, a urobiť si z toho dobré živobytie“. Ak počúvate alebo čítate články či autobiografie úspešných ľudí, milionárov, môžete si všimnúť, že sa väčšina z nich zhoduje v jednom. Hovoria: „Ani jeden deň vo svojom živote som nepracoval.“ Pravdou však je, že pracujú a veľmi tvrdo, avšak, tým, že využívajú svojich silných vlôh, schopností, robia to, čo ich baví a napĺňa. Ich práca je pre nich zábavou, nie prácou.

Väčšina ľudí je presvedčená, že úspešní ľudia sú niečím výnimoční, obdarení talentom, nadpriemernými schopnosťami. Verte, nie sú o nič viac výnimoční ako vy! Aj vy máte schopnosti, dar, talent. Teraz možno namietnete, že VY rozhodne nie! Každý z nás sa rodí s talentom, so schopnosťami, ktoré sú druhým prospešné. Prichádzame na svet s takými dispozíciami, ktoré naše okolie v tej dobe potrebuje.

Z toho vyplýva, že rozdiel medzi úspešným a neúspešným človekom nie je v tom, že úspešný je lepší, múdrejší, vzdelanejší, alebo dokonca mal lepšie podmienky, kontakty, zázemie. Mnohí z nich začali s ničím a bez patričného vzdelania.

Rozdiel spočíva v tom, že úspešný človek využíva svoje talentové vlohy a schopnosti. Veľakrát ani on sám nevie, v čom sú jeho silné stránky a čo ho robí úspešným.

Ako však nájsť svoj talent, svoje schopnosti? Málokto ich pozná. A hlavne, málokto verí, že nejaký talent má.

Máte ho aj vy! Zaujíma vás, aký je ten váš talent? Potom odporúčam, vezmite si papier a ceruzku a pustite sa do odhalenie:

Existuje 8 spôsobov, ako rôzne stránky svojho talentu odhaliť

  1. Čo robíte naozaj radi: Predstavte si, že ste milionár a nemusíte riešiť svoje financie. Čo je to za činnosť, ktorú by ste robili zadarmo a s úplnou eufóriou a radosťou? Táto činnosť vám prináša naplnenie a ste schopní vydať vysoké nasadenie bez toho, aby ste si toho boli vedomí.
  2. Činnosť, ktorú robíte naozaj dobre: ​​Čo vám ide „samo“ bez väčšieho vami vynaloženého úsilia?
  3. Schopnosť, ktorú máte a ktorej vďačíte za svoj doterajší najväčší životný úspech a šťastie: Býva to väčšinou niečo, čo vám išlo už od detstva skvele, boli ste za to chválený a odmeňovaný. Čo je to za schopnosť?
  4. Činnosť, ktorú ste sa ľahko naučili a ide vám sama „od ruky“: V skutočnosti ste si ju osvojili tak ľahko, že si ani nepamätáte, že ste sa ju najskôr učili. Jednoducho ste si ju skúsili a zrazu ste zistili, že vám ide úplne sama. Čo ste sa ľahko naučili bez väčšieho úsilia a námahy, s úplnou ľahkosťou?
  5. Oblasť, ktorá upútava vašu pozornosť: Ku ktorej oblasti sa neustále vraciate? Táto oblasť na vás pôsobí ako magnet. Stále o nej čítate v knihách, časopisoch, hľadáte na internete zaujímavé články, doslova vás táto oblasť fascinuje.
  6. Čím viac sa o tejto oblasti dozvedáte, tým viac chcete poznať stále viac a viac: Stále sa v tejto oblasti zdokonaľujete, staviate, učíte sa. Z celého srdca si prajete v tejto oblasti vynikať.
  7. Činnosť, pri ktorej strácate pojem o čase: Už sa vám stalo, že ste sa pustili do nejakej činnosti a zabudli ste pri nej na jedlo, spánok, či dokonca vyzdvihnúť dieťa zo škôlky, školy, či na iné povinnosti? Aká činnosť to bola?
  8. Chováte úprimný obdiv, rešpekt a uznanie k ľuďom, ktorí v tejto danej oblasti vynikajú: Chcete byť ako oni, mnohokrát sa snažíte je aj napodobňovať.

Ktorá činnosť, vlohy, či oblasť sa vám ukazuje najčastejšie?

Môže sa stať, že na niektoré otázky nenájdete hneď odpovede. Dajte im čas, sami sa vám ukážu. Opakujte si tieto otázky, kým sa odpovede nedostaví. Môže to byť pár minút, hodín, ale aj týždeň, či mesiac.

Je nutné si uvedomiť, že každý z nás má talent aj vo viacerých oblastiach, a ak si na základe zistení svojich schopností zvolíte profesiu/koníček/, v ktorej využijete väčšinu svojich vrodených dispozícií, potom sa vám vaša práca stane koníčkom, ktorý vám bude prinášať nielen radosť, naplnenie, ale aj finančné zabezpečenie. Budete v tejto oblasti jedineční a úspešní. Jediné, čo preto musíte urobiť, je ísť do akcie. Keď nie teraz, tak kedy?

„Sústreďte sa na to, kam chcete ísť, nie na to, čoho sa bojíte.“ – Anthony Robbins

Moja osobná skúsenosť /ako a kedy som našiel svoj talent/ je napísaná priamo na prvej strane HGM akadémie./predposledný a posledný odsek/- Trading odhaľuje slabiny….
a Keď sme začali….
Od začiatku píšem a hovorím, že všetko čo potrebujete vedieť k úspešnému obchodovaniu je na prvej strane našej web stránky. www.hgmakademia.sk – a že biedna prvá strana.