Ako ste na tom so svojím strachom a obmedzeniami?

Iba tí, ktorí majú ochotu riskovať veľký neúspech, môžu dosiahnuť veľký úspech.

Ľudia si väčšinu svojich strachov vytvárajú sami. Bojíme sa negatívnych výsledkov, ktoré by mohli vyplynúť z každej činnosti, do ktorej sa púšťame alebo ju prežívame. Dobrá správa je – tak ako sme schopní vymýšľať fantázie, rovnako sme schopní svoj strach potlačiť, a vyhodnotením aktuálnej skutočnosti sa môžeme upokojiť a celú vec vyjasniť.

Strach /angl. fear/ znamená

Fantastic – vymyslené

Experiences – zážitky

Appearing   – vyzerajúce

Real – ako skutočné

Podľa mňa je strach signál, že sa nachádzame mimo našej komfortnej zóny. Môžeme pociťovať strach, ale nesmieme sa prestať hýbať vpred. Pozerajte sa na svoj strach iba ako na signál aby ste boli opatrní a ostražití. Vnímajte svoj strach, ale urobte to aj napriek tomu.

Každý úspešný človek vám povie, že zlyhal oveľa častejšie ako uspel. Súčasťou procesu je riziko. Nemôžete dosiahnuť druhú métu, ak stále držíte nohu na prvej.

Vyhoď odpadky zo svojej hlavy.

Verím, že si nekladiete často otázku „A čo povedia ostatní, keď zlyhám?“. Čokoľvek robíš je v znamení a čo keď????- proste mentálna masturbácia. Výčitky a pocit viny sú deštrukčné programy bláznivej mysle, ktoré devastujú tvoj potenciál. Malá sebadôvera, smútok, strach, nechuť – odmietnutie.

Najčastejšie sa bojíme zlyhania a odmietnutia okolia keď neuspejeme. Verte mi – chyby neexistujú. Sú to pokusy, ktoré ti ukazujú, ako máš ďalej pokračovať.

Nech snívate o čomkoľvek, pustite sa do toho. V smelosti je čaro, moc a genialita.

A ako sa zbaviť strachu? Je to naozaj veľmi jednoduché, ale zároveň ťažké.
Presmerujte pozornosť – nemôžete riešiť situáciu na rovnakej úrovni ako vznikla.

Strach vzniká vtedy, keď nevieme čo, alebo ako to máme robiť.

Opäť sme sa dostali k téme, že stačí poznať princípy /hocijakej hry, ktorú hráte/ – či je to hra život alebo hra forex, a strach sa stratí sám, alebo jednoducho nebude prítomný vo vašom živote, lebo nebude mať pre vás žiadny význam.