Ani Vy nemáte čas na seba?

čas na seba

 

Všetci to poznáme. Obraz traderov ktorí celý deň pozerajú do počítača, a bez mrknutia sledujú každý pohyb čo sa na trhu udeje. Stôl je plný obrazoviek, na ktorých sa bez prestávky premietajú grafy a novinky z finančného sveta.

V HGM Akadémii veľmi dobre vieme, že profitovať na forexe sa dá aj bez neustáleho sledovania trhu a strhávania sa pri každom nečakanom pohybe.

Viete, že väčšina úspešných profesionálnych traderov v skutočnosti venujú obchodovaniu len pár minút až hodinu denne, a zvyšok času sa venujú svojej rodine alebo rôznym aktivitám čo nemajú s obchodovaním nič spoločné?

Kľúčom sú vyššie časové rámce (time frame). Nie je potrebné sledovať každý jeden pohyb na 5 alebo 15 minútovom grafe a spraviť 20 obchodov denne. Rovnaký alebo väčší zisk sa dá dosiahnuť jedným väčším obchodom na dennom grafe.

Niekedy na 15 minútovom alebo hodinovom grafe vyzerá, že máme stúpajúci trend, a keď sa pozrieme na 4H a 1D tak zistíme, že v skutočnosti je klesajúci. Cena nikdy neklesá (nestúpa) priamočiaro, a takmer vždy nastávajú takzvané šumy.

A nehovoriac o tom, keď používate HGM spôsob zobrazovania pohybu ceny, a tým myslím používanie  Heiken Ashi sviečok, ktoré v HGM Akadémii používame ako primárne nastavenie. Ako sa používajú HA sviečky sa bližšie dočítate v dokumente  ha sviečky .
Veľkou výhodou používania HA sviečok a vyšších časových grafov je to, že úspešne filtrujú tieto šumy, a k traderovi sa dostáva len čistý priebeh. Keď som si túto skutočnosť uvedomil, nastal v mojom obchodovaní výrazný zlom.

Výhody obchodovania na vyšších časových grafoch (W1, D1, H4):

  • menší počet obchodov, ale s väčším teoretickým ziskom
  • menej času, ktorý potrebuje trader presedieť pred počítačom
  • dostatok priestoru na prípravu a zhodnotenie výhodnosti obchodu, keďže zvyčajne očakávame signál na vstup už v niekoľkodennom predstihu, a keď ešte aj poznáme nástupištia, nie je čo riešiť
  • väčšia pravdepodobnosť úspešnosti signálu

Všetko, čo nám môže pomôcť získať výhodu na trhu, stojí za vyskúšanie. Niekomu vyhovuje častejšie obchodovanie počas dňa. Ak dosahuje skvelé výsledky s 5 alebo 15 minútovým grafom, tak nie je dôvod meniť to.

Pre nás ostatných, ktorí majú aj iné záujmy, ako celý deň presedieť pred monitorom, zmena na vyšší časový rámec dokáže výrazne zjednodušiť život.

Píšeme o tom aj v článkoch dlhodobá udržateľnosť alebo menej je viac.