Týždenný obchodný plán

Budete prekvapení ako rýchlo sa môžete stať úspešným obchodníkom, keď budete mať každý týždeň v ruke Týždenný obchodný plán od profesionálov. Náš TOP vám ponúka konkrétne obchodné príležitosti na nasledujúci týždeň, ktoré vám pomôžu získať vynikajúce výsledky. Už sa nemusíte trápiť s hľadaním správnych obchodných príležitostí, my vám ich prinášame priamo k vám. Nájdete ich každý víkend v privátnej sekcii na discorde.

Ukážka TOP

TOP obsahuje detailný rozbor samotných mien, tzv. indexov mien. Všeobecne je známy USD index ale aj ostatné hlavné meny majú svoje indexy. Každý týždeň dostávajú členovia Forestraders akadémie nasledujúce vyhodnotenia, ako ukážeme v tejto zjednodušenej podobe:

EUR – tu sa nič nemení a ostávame v silnom buy trende. S korekciou treba počítať a ideálne nástupy nám ukážu mantinely. Samozrejme výber druhej meny tiež pomôže, hlavne ak príde korekcia.

USD – neskutočne presný popis minule nám aj neskutočne super vyšiel. Platí aj naďalej buy podľa 4H.

GBP – výraznejšia korekcia môže prísť kedykoľvek. Ale silný buy platí. Ideál je od mantinelov. Na 4H je aj pekná divergencia na MACD. Upozorňujem na správy a možný scenár – viď obrázok.

CAD – pekne napísané minule a dokúpenie podľa 4H sme mali až v piatok. No proste na parádu. Viem, že sa to nedá všetko ideálne dodržiavať a sem tam naskočíme aj do menej istých obchodov. Ale ak začne horieť pod zadkom, tak začať prísne dodržiavať sa oplatí a pomôže to pekne vykorčuľovať z horších obchodov. CAD je stále buy podľa 4H. Aktuálne ideál od piatku. Nové minimá uvidíme v pondelok. Takže sa otvára ďalší priestor smerom dole.

AUD – ostávame stále skôr smerom dole.

NZD – sell iba podľa 4H. Aktuálne sme dostali pekný signál v piatok.

CHF – korekcia je veľmi pravdepodobná. Nemala by nás prekvapiť. Nástupy budú jasné od pondelka a smer je jasný už dlhooo – hore.

JPY – ani tu sa nič nemení a ostáva dlhodobý sell. Korekcia bola výraznejšia ale taktiež sme boli na ňu pripravený. Tak ako aj tu tak isto kedykoľvek môže prísť aj na CHF alebo GBP. Už dlhšie upozorňujeme, že ideme skôr podľa 4H do týchto párov a hlavne keď vidíme silnejšie korekcie. Minulý týždeň sme to jasne a konkrétne identifikovali na JPY včas a bez problémov. Aktuálne sa otvoril nový priestor na pokračovanie korekcie a s tým treba počítať. Ak nastupujete JPY páre tak hneď zaisťujte na BE alebo Psl. Je tam všade plusový swap proti JPY takže kludne aj na BE.

Aktuálne obchody podľa 1H:  Stačí si vybrať len dva/tri najväčšie pravdepodobnosti.
BUY: EURAUD, GBPUSD, GBPCAD, GBPNZD, CHFJPY.
SELL: EURGBP, EURCHF, AUDCHF, NZDCHF, USDCHF, USDCAD.
Podľa 4H ostáva celý mesiac rovnako. Nástup od mantinelov po signále.
BUY: EURJPY, EURAUD, EURNZD, GBPJPY, GBPNZD, GBPAUD, AUDNZD, NZDJPY, USDJPY, CDAJPY, CHFJPY.
SELL: EURCHF, EURCAD, AUDUSD, AUDCAD, AUDCHF, NZDUSD, NZDCAD, NZDCHF, USDCHF.

Aj dnes upozorňujem dôraznejšie na GBP a CHF možné výraznejšie korekcie. Akonáhle sa spustia presmerujte svoje vstupy až podľa 4H. Vyšší TF má prednosť.
Trpezlivo si počkať na signál sa skoro vždy oplatí. Len málo situácii vychádza podľa intuície.
Sústrediť sa na najväčšie pravdepodobnosti. Hľadať na 1H mantinely 1H a 4H čo najbližšie k sebe je top.