Dlhodobá udržatelnosť.

Dnes chcem v krátkosti opísať ešte jeden dôležitý princíp, ktorý vlastne vyplýva už zo samotného úvodného sloganu, a uvedomujem si, že si ho asi ani neuvedomujete, alebo to iba nedávate najavo. Samozrejme že je v podstate spomenutý aj na úvodnej stránke, a to hneď dvakrát. Ako som už vyššie spomenul v úvodnom slogane a zároveň aj v poučke – nebuďte otrokom burzy.

Rozmýšľali ste nad tým, že keď sa bavíme o výsledkoch, rieši sa iba výška ziskov? Aká je dlhodobá udržateľnosť v zisku  FX traderov celosvetovo? /píše sa okolo 10-15% je dlhodobo úspešných, a to som asi aj prehnal/. Som si vedomý, že väčšina z vás iba začína /myslím tým 1-3 roky na live trhu/, ale v podstate od začiatku vašich live účtov, pri FTs spôsobe obchodovania, riešite úplne iný level ako väčšina začiatočníkov. Možno to nemáte s čím porovnať a možno niektorí áno.
Narážam na to, že momentálne zažívate emócie radosti a spokojnosti, a vidíte v tom nádej do budúcnosti a dokázali by ste pri tom presedieť aj 15-20 hodín denne. To všetko je pravda a tešíme sa s vami.

Chceme len upozorniť, že FTs spôsob obchodovania myslí aj na dlhodobú udržateľnosť.
Dbáme na to, aby ste boli úspešní aj o 10 rokov, jednoducho stále /nie je to pár mesačná diéta/, je to skrátka zmena navždy.
Boli by sme radi, keby ste si uvedomili tento fakt aby neprišlo vyhorenie, averzia a stres, ako u väčšiny obchodníkov na nízkych TF.  Dlhodobo udržateľné, úspešné výsledky hovoria  jednoznačne a jasne v prospech princípu menej je viac.
Práve častými špekuláciami na nízkych TF prichádza veľa chýb, a v konečnom dlhodobom zúčtovaní by ste boli prekvapení. Samozrejme, že keď sa darí, tak vás to aj baví a naozaj nemáte problém presedieť pred grafmi hodiny, ale máte okolo seba aj svojich blízkych – rodinu a samozrejme aj samotný váš život, a to môže byť tiež začiatok problémov /závislosť/, ktoré momentálne nevnímate. Jednoznačne je rozdiel medzi slobodnými tradermi, ženatými s deťmi atď., ale myslím to v kontexte ako životný štýl navždy. Takže to platí pre všetkých.
Samozrejme tým vám nechcem brániť v rôznych experimentovaniach, len som si stále premietal naše spoločné rozhovory, a toto som ešte považoval za potrebné dopísať, ako dôležitý princíp nášho spôsobu obchodovania. Jednoducho chceme, aby  vás to bavilo do konca tohto pozemského života.

Vytvorte si dlhodobo udržateľný spôsob obchodovania.