HGM v roku 2021.

Mojou hlavnou filozofiou bolo, a stále je: Ukázať vám ako sa chytajú ryby, nie dať hotovú rybu na tanier. Ukázať vám ako je oslobodzujúce, keď zoberiete na seba všetkú zodpovednosť za svoje rozhodnutia a činy. Je to síce oveľa náročnejší a dlhší proces, ale som o správnosti presvedčený,  a baví ma táto cesta. Väčšina ľudí nastupuje do akýchkoľvek kurzov /nie len FX/ s tým, že si zaplatí a dostane rybu na tanier, že dostane zázračný „liek“, ktorý všetko vylieči a vyrieši. Všetky kurzy, motivačné knihy a citáty začínajú fungovať až keď spoznáte sami seba a dokážete to zakomponovať do svojho každodenného života. Kým nespoznáte sami seba, nedokážete to dlhodobo udržať.

Po prvom ročníku HGM stretnutia som pochopil, že ľudia chcú proste rybu na tanier a tak som rozdelil svoje smerovanie HGM na dva smery. Stále budem ukazovať ako sa chytajú ryby nenásilnou formou a aktívnejšie pre tých, ktorí to proste chcú a tú druhú:
Vytvoriť systém všeobecne funkčný pre väčšie množstvo rôzne rozmýšľajúcich obchodníkov.
Nemožné, nedá sa, neexistuje a podobné veci by som počúval, keby som to prezentoval. A to by bola veľká brzda, tak som len proste na tom pracoval, a veril som tomu celému projektu. Proste som si len vytvoril motiváciu, aby som sa každý deň tešil na obchodovanie, bádanie, hľadanie. Áno je to cesta, možno nekonečná a navždy, ale možno presne o to ide. Baví ma to, to je celé. Len pripomínam jeden z našich HGM citátov:
Keď o niečom neviete, alebo dokonca tomu ani neveríte, to ešte neznamená že to neexistuje.

Posledné štyri roky som vám ukazoval rôzne spôsoby obchodovania v domnení, že  chcem vyhovieť viacerým mysleniam, aby ste si mohli vybrať a prispôsobiť si to na seba. Bolo to myslené pre tých „rybárov“, čo sa chceli učiť chytať ryby, ale zároveň som pracoval na „nemožnom“. Čas ukázal, že to bolo veľmi prospešné obdobie vývoja HGM Akadémie. Veľa vecí sa mi ujasnilo, hlavne po vašich spätných väzbách. Naučil som sa načúvať vašim otázkam, stal som sa viac empatickým, čím som sa dokázal viac vžiť do vášho myslenia. Bolo /je/ to len o rozdielnej úrovni vedomia. Viac vašich požiadaviek dokážem akceptovať a skúšať, hľadať k tomu riešenia, ale mám aj hranice, ktoré nechcem zmeniť, lebo by som úplne vybočil zo svojej filozofie obchodovania. Tam už musíte zabrať vy a prispôsobiť sa mne, alebo sa proste rozídeme. Výstup z tohto 4 ročného obdobia je pre mňa konkrétny. Definitívne sa rozhodnúť  iba pre jeden spôsob obchodovania/systém/ a ten obchodovať celý rok. Dopracoval som sa k HGM spôsobu obchodovania, ktorý spĺňa všetky vaše pripomienky za posledné štyri roky, a zároveň dokáže eliminovať nepoužívanie SL.
HGM bude doslova spĺňať ďalší náš výrok: Surfujte s nami na víťazných vlnách.
Od prvého januárového videa vám ho budem prezentovať.
Samozrejme, i naďalej platia všetky ostatné spôsoby myslenia a obchodovania, ktoré sme za tie roky prezentovali. Dá sa z nich poučiť, vybrať si to čo komu vyhovuje, a vytvoriť si z toho svoj vlastný spôsob. Je v nich mnoho motivácie, inšpirácie a aha momentov. HGM princípy sú proste TOP.

Najprv mi dosť dlho trvalo určiť si definitívne pravidlo /princíp/, ktorý bude tvoriť základ systému. Tak som si ich spísal a začal skúšať, hľadať, porovnávať a výsledok:
Porovnať minimálne tri TF, kde vyšší TF má prednosť. Je to myšlienka z knihy A. Elder – Trading for a living. Obchoduj pre život. Kniha má vyše 25 rokov.
MN,1W,1D – dlhodobý smer
1W,1D,4H – strednodobý smer
1D,4H,1H – krátkodobý smer
4h,1H,30min – skalpovanie.
Potom prišlo na rad ako určiť smer. Najlepšie mi vychádzali oscilátory./stochastika/ – to mám najviac napozerané. Tak aj poznáte HGM vyhodnotenie smerovania. Stále mi tam niečo nesedelo, aj keď som vyskúšal obrovské množstvo nastavení. Popri tom som si stále dookola prechádzal celé svoje portfólio indikátorov, a hľadal aj medzi novými, a natrafil som na niečo lepšie /kľudnejšie/. Takže na základe tohto pravidla budeme mať jasne určený smer, vstup aj výstup. Spĺňa to všetko čo potrebujeme. Jednoduchosť a konkrétnosť.
To je celé a trvalo mi to 4 roky. hahaha

Od prvého novoročného videa /4.1.2021/ pôjdeme na ostro.
V spoločnom HGM kanáli na skype bude zip s kompletnou šablónou /template/ aj s indikátormi. Nič mimoriadne, len vymeníme stochastiku za iný indikátor, ale zásadný obrat bude ako ho budeme používať. Ostatné detaily predstavím vo videu.

V HGM sa oplatí byť.