Intuícia alebo „napozeranie“ grafov?

Intuícia je iba napozeranie grafov, ale stále iba jedného obchodného plánu /systému/.

Ako je dôležité robiť jeden systém a v ňom sa zdokonalovať /napozerať/ sme už písali. Samozrejme, začínajúci obchodníci potrebujú čas a prejsť si obrovské množstvo systémov, aby nakoniec našli alebo si vytvorili svoj vlastný. Nemôžu ale zároveň očakávať, že budú úspešní, pokiaľ budú vo fáze hľadania a skúšania rôznych systémov.
Najprv spoznaj sám seba, a potom si nájdi a dolaď vlastný systém. 

Niektorí dlhodobo skúsení obchodníci radi používajú slovo intuícia.
Ale intuícia je iba skúsenosť. Poznáte veľmi dobre jeden z FTs sloganov.

PRAX ŤA ROBÍ DOKONALÝM A TRPEZLIVOSŤ TI PRINESIE ZISKY.

To, čo sa týka FTs systému a spôsobu akým obchodujeme je subjektívne. Rovnako, ako v prípade každého jedného systému. Jedna osoba môže byť úspešná, ale iná osoba nemusí byť na tom istom presnom systéme úspešná. Ziskový systém od niekoho neznamená, že to môže byť ziskové aj pre niekoho iného.

Skutočnosťou je, ak budete sledovať systém ako robot, tak nebudete zarábať, pretože žiadny systém nefunguje automatizovane na 100 %. Musíte vziať systém a používať ho ako celok, a ako vodiacu líniu, a pre zvyšok používať svoju vlastnú intuíciu /napozerať ho/. To je dôvod, prečo niekto môže zarobiť peniaze na tomto systéme, a niekto nie. Ak sa pozriete na akýkoľvek systém, uvidíte, že nefunguje ako robot. Niekedy nevstúpime ani do jasných situácii, alebo vstúpime opatrnejšie s menším počtom lotov, ale zároveň vysvetlíme, prečo sme to neurobili. Môžeme toto nazvať intuíciou, alebo skôr obyčajným napozeraním jednotlivých formácii /paternov/?