Moje vedomé zmeny.

Momentálne je to približne sedem rokov, čo som začal na sebe pracovať, spoznávať sám seba a vylepšovať si život v rôznych oblastiach. Aktuálne je to viac ako päť rokov, čo som spustil HGM Akadémiu ako moje zrkadlo pre dodržiavanie stanovených úloh. HGM je môj životný štýl, ktorý ukazujem druhým, aby som pomohol hlavne sám sebe. Tu je pár uvedomení, ktoré mi napadli a už ich bežne /vedome, nevedome/ dodržiavam v každodennom živote.
Niektoré z uvedených vlastností ešte v reálnej situácii začnem aplikovať až po uvedomení si, ale považujem to za veľký pokrok. Proste, je to celé dlhodobý proces. Je ešte pár vlastností, ktoré si uvedomím až po situácii, a už je neskoro. Vždy bude čo vylepšovať a to sa mi páči na tejto mojej ceste. Keď niečo miluješ, nie je čo riešiť.

  1. To, čo spravím dnes, rozhodne o mojej budúcnosti

Žiadne kecy, iba činy dokážu ovplyvniť moju budúcnosť. Po tomto uvedomení už neodkladám dôležité veci a konám hneď teraz.

  1. Nekomplikujem si život – žijem jednoducho

Jednoduchý život nie je žiadna veda. Stačilo okresať všetky svoje povinnosti na minimum, spomaliť, a venovať sa veciam, na ktorých mi skutočne záleží.

  1. Netrápim sa, na väčšine vecí aj tak neskôr nebude záležať

Už viem, že chyby robím preto, aby som sa poučil, a tak sa sústredím viac na prítomnosť ako na minulosť.

  1. Neposudzujem, neodsudzujem a nevytváram si predsudky

Na túto vlastnosť som obzvlášť hrdý, že som to dokázal zakomponovať, a aj to dodržiavať.

  1. Nepotrebujem sa všetkým zapáčiť, nikdy ma nebudú mať všetci radi

S týmto som sa musel skrátka iba vysporiadať. Akceptovať to, nestarať sa o to, ignorovať to.

  1. Obklopil som sa iba skutočnými priateľmi
  2. Už dávno mám omnoho viac, ako som si myslel

Každý deň ďakujem okrem iného aj za to, že tu môžem ešte byť.

  1. Vypustil som pomstu

Dnes sa už na pomstu nesústredím. Snažím sa venovať pozornosť sebe, pretože ja som pre seba omnoho dôležitejší, ja som ten, na kom mi najviac záleží. Dáva mi to väčšiu slobodu, keď sa odpútam od ľudí, ktorí mi v minulosti ublížili. Dnes už viem, že v podstate ja som im dovolil aby mi ublížili. Takže nemám dôvod sa na nich ani len hnevať.

  1. Neporovnávam sa s druhými

Ono si to mnohí z nás ani neuvedomujú, no väčšinou porovnávame svoje slabé stránky so silnými stránkami druhých ľudí. Je to zbytočné plytvanie energiou, ktoré má za následok nespokojnosť, zničené sebavedomie a smútok. Porovnávať sa je pre mňa v podstate nezmysel, keďže každý sme originál.

  1. Verím si, sebavedomie s pokorou je kľúč