PRAJEME VÁM POKOJNÉ VIANOCE.

EŠTE NIEČO OD HGM AKADÉMIE POD STROMČEK. 

Umenie byť šťastný, alebo ako sa vyhnúť zbytočnému utrpeniu a dosiahnuť určitú úroveň šťastia.

 1. Vyhýbajte sa porovnávaniu, aby ste sa vyhli tomu, že sa dostanete do závisti.
  Vyhnite sa pocitu túžby.
  Závisť je mimoriadne negatívna emócia a zároveň je to pocit, ktorý nás vrhá do stáleho stavu nespokojnosti. To nás odvedie od šťastia, pretože budeme robiť porovnania, ktoré nás umiestnia na nižšiu úroveň. Preto, aby sme predišli tomuto utrpeniu, musíme tieto porovnávania obmedziť, pretože každá osoba je iná a musíme prijať situáciu každého. 
 2. Nebojte sa zlých výsledkov

Akceptujme  zlyhanie týkajúce sa zlých rozhodnutí, ktoré sme urobili pri príprave projektu. Vynaložte maximálne úsilie v každom okamihu, aby ste nepociťovali zlé výsledky. Dajte to najlepšie zo seba, aby ste mali čisté svedomie, takže nie je dôvod cítiť sa vinným.

 1. Nasledujte svoj inštinkt v každom okamihu

Niektorí ľudia sú veľmi kreatívni a iní sú veľmi logickí. Toto pravidlo pre šťastie nás nakoniec učí aby sme sa nechali riadiť svojim inštinktom: budeme schopní byť sami sebou a poznať sa lepšie.

 1. Nebuďme závislí od ostatných, aby sme boli šťastní

Šťastie musí závisieť len od nás. Nemôžeme byť sklamaní inými ľuďmi.  Ich rozhodnutia, ktoré sú mimo našej kontroly, nesmú ovplyvniť našu náladu.

 1. Nepreceňujte svoje túžby a schopnosti

Byť si vedomý svojich obmedzení a nenechať sa uniesť nereálnymi túžbami, nám dovolí, aby sme sa necítili zle, keď ich nedokážeme dosiahnuť. Pozrime sa na to, kde sme a čo môžeme dosiahnuť. Samozrejme môžeme snívať, ale myšlienky prispôsobené našim možnostiam nám budú fungovať oveľa lepšie.

 1. Ovládajte svoje očakávania

Môžeme sa naučiť prispôsobiť naše očakávania a naše túžby. Týmto spôsobom budeme schopní zabrániť nadsadeným očakávaniam projektu alebo osobe, aby sme boli zdrojom nešťastia. Stručne povedané, je to o realistickejšej vízii nášho života. Musíme vedieť, ako sa s prekážkami vyrovnať primeranejším spôsobom.

 1. Oceňujme to, čo máme

V momente, keď budeme šťastní, bude dôležité vedieť, ako sa pozerať nad rámec nášho hmotného majetku. Nielenže to zabráni tomu, aby sme padli do závisti, ako sme začali v prvom bode, ale pomôže nám oceniť to, čo naozaj záleží na našich životoch. Takže,  budeme mať lepšie vzťahy s našimi priateľmi alebo blízkymi, keď im dáme dôležitosť, ktorú si zaslúžia.

 1. Buďme pozornejší na súčasnosť

Tento bod na dosiahnutie šťastia súvisí s časom, ako premýšľame o minulosti a budúcnosti. Trápiť sa tým, že sa ponoríme do problémov minulosti, nám neprinesie nič dobrého. Musíme sa zmieriť s tým, že rozhodnutia, ktoré sme urobili, už nemôžu byť zmenené. Okrem toho, stráviť príliš veľa času predstavami o našej budúcnosti nám nepomôže, keď si uvedomíme, že naše očakávania a túžby sa nemusia uskutočniť. Poďme sa tešiť z daru, ktorý nám skutočne darček prináša. Súčasnosť.

Naozaj sme toho veľa za tie tri roky popísali, a často aj spomínali, ale zároveň sme apelovali hlavne na realizáciu a používanie HGM princípov v reálnom živote. /nielen pri samotnom obchodovaní/.

Žiadna iná možnosť ako úspech neexistuje.