Prehodnoťte svoje ciele.

 

Verím, že ste si všimli, že pri každom rozhovore kladiem dôraz na to, aby ste k obchodovaniu pristupovali z dlhodobého hľadiska a vychutnávali si proces zmeny svojho životného štýlu. Mali by sme sa zamyslieť nad významom tohto odlišného prístupu, pretože ako ľudia sme zvyknutí dosahovať svoje životné ciele z krátkodobého hľadiska a orientovať sa len na výsledky.
Internet a kníhkupectvá sú plné ebookov a kníh o tom ako získať peniaze, úspešne schudnúť, byť šťastný a podobne. To isté platí aj o negatívnych sociálnych a kultúrnych tlakoch spoločnosti. Každého z nás naprogramovala táto doba tak, aby sa cítil šťastne len vtedy, keď dosiahne úspech, získa majetok, skvelý vzhľad, kariéru, vplyv alebo iné povrchné hodnoty.
Stále sa snažím /nútim vás/, aby ste si sami stanovili, čo je pre Vás najdôležitejšie, a akým spôsobom chcete uspieť vo svojej snahe zmeniť svoj životný štýl, a aby ste si sami určili a snažili sa o svoje vlastné konkrétne a merateľné ciele.
Žijeme vo svete, v ktorom všetko, čo robíme, je merané a posudzované. Úspech /čiže vo väčšine prípadov aj šťastie/ závisí od toho, čo sa nám podarilo dosiahnuť a nahromadiť, a nie od toho aký máme charakter. Ale nikto sa vás neopýta otázku /ktorá je podľa mňa najdôležitejšia/ a zároveň iba na nej v podstate záleží „bavilo vás to?“

Nie je vôbec zábavné stavať svoje šťastie a radosť na tom, či sa vám podarí dosiahnuť svoje ciele, alebo nie. Ak nedosiahnete to, čo ste si stanovili, vyvolá to vo vás vlnu sklamania a stratíte akúkoľvek motiváciu.
Hlavným dôvodom, prečo by ste mali zmeniť svoj životný štýl, by mala byť zábava. Ak vám obchodovanie na burze spôsobuje stres alebo iné psychické problémy, mali by ste s tým spôsobom obchodovania prestať. Urobte všetko preto aby ste si začali vychutnávať svoj život. Ak nie ste spokojní so svojim obchodovaním, vykašlite sa naň a nájdite si taký spôsob, ktorý vám bude prinášať radosť a motiváciu. Hrajte sa. Vytvorte si vlastný spôsob veď/absolventi FTs/ podstatu a princíp FX trhov už poznáte.
Ak sa zbavíte nepodstatných životných cieľov, ktoré vás zbytočne psychicky a emocionálne vyčerpávajú, môžete sa sústrediť na ciele zamerané na samotný proces a nie na formu. Vašu snahu obchodovať by mali definovať ciele ako je zábava, vyrovnaná myseľ /psychika/ a nový životný štýl.
Najdlhšia trvajúca radosť prichádza z toho, že ste dokázali zmeniť svoj životný štýl, ktorý vás baví a ktorý ste dosiahli vlastnými silami.
To je presne to o čo sa snažíme tu v FTs. Sila a čaro FTs životného štýlu vychádza z jeho jednoduchosti. Mali by sme sa zbaviť zlého vplyvu svojho vlastného ega na naše úsilie a duševný stav.

Vytvorte si svoj spôsob pokojného obchodníka podľa toho, čo vám hovorí vlastné srdce, lebo iba to vám bude najlepšie fungovať.