Sebareflexia 2016 a ciele na 2017.

pablo

Keď som začal rozmýšľať o tomto článku, uvedomil som si, že sa budem opäť iba opakovať.
A tak som ho nakoniec výrazne skrátil a dal som sem iba heslovité myšlienky.

Ak niečo čítaš v sebarozvojovom článku, tak si tú radu osvojíš oveľa menej, ako keď ti vyplynie z vlastného bádania. Prísť na niečo „sám“ (hoci si to už predtým počul) je úplne nový level! A presne toto je hlavná myšlienka procesu vzdelávania HGM Akadémie. Dávame vám do ruky udicu a učíme vás chytať ryby. Samozrejme že vás veľká ryba niekedy stiahne do vody, a dokonca vás trocha aj pritopí, ale pokiaľ ostanete na žive a vydržíte, už nikdy nebudete hladný.

Ak budeš obchodovať ako väčšina, tak očakávaj výsledky aké má väčšina.

Ak sa nepoučíš z vlastných chýb budeš nútený si ich zopakovať.
Najviac sa z danej skúsenosti naučíme práve vtedy, keď sa zastavíme, všetko si ešte raz prehráme v hlave, pospájame body, všimneme si opakujúce sa vzorce a povieme si „ahaaa, ty vole!“.

Spoznaj sám seba – bez toho sa nepohneš ďalej, teda nie efektívne.

Nesnaž sa byť dokonalý- skôr sa zameraj na TOKZAS.

Prehodnoť svoje ciele, očakávania – nič nie je lineárne; keď si stanovuješ ciele, nepredpokladaj lineárny sled udalostí, výsledkov a zlepšení.

Odvaha je cesta vpred spýtaj sa sám seba pri tvorení cieľov, či je tvoj plán postavený na odvahe alebo strachu. Ak je postavený na strachu, prehodnoť ich.

Urči si priority /max. dve/– ak v nich máš jasno, choď do nich na 100%, ostatné hoď do koša. Všetko čo robíme na „pol žrde“ je strata času a energie.

Nikdy nezabudni, že ani len netušíš, čo všetko sa môže stať – plánuj podľa toho.
Prispôsobuj sa – nikdy nevieš čo ťa čaká. Čím lepšie /dlhšie/ naplánované ciele – tým ťažšie sa ich budeš chcieť vzdať, keď pochopíš/uvedomíš si/, že sa zmenila realita.

Nebuď si o ničom 100% istý, stále zdravo pochybuj – vždy, keď mám pocit, že „teraz som už naozaj múdry“, v skutočnosti som len menej hlúpy. Treba to prijať ako fakt a stále počítať s tým, že sa pravdepodobne mýlim, len už sa mýlim menej ako predtým. Ideálne je mať vlastnú skúsenosť /poznanie/, a vtedy sa približujem k 100% nej istote.

 

Prispôsobte si svoje ciele a plány na rok 2017 podľa sebareflexie 2016.