Sebareflexia 2017 a HGM motto na 2018.

Je tu čas na sebareflexiu a zhodnotenie uplynulého obchodného roka.
Pravdepodobne viacerí porovnáme dobré a zlé obchody, a upravujeme svoje obchodné plány.
Väčšina z nás si po vyhodnotení sebareflexie dáva nové sľuby k dodržiavaniu svojho nového, upraveného obchodného plánu. Váš úspech a šťastie závisia od dodržiavania týchto revízií vo svojom živote a obchodovaní, a tak vynaložte určité úsilie a vytvorte zoznam vecí, ktoré chcete zlepšiť a dosiahnuť v nadchádzajúcom novom roku.

Tu je pár tém , na ktoré sa HGM Akadémia bude zameriavať:

„Príliš skoro som vystúpil zo ziskového obchodu“
Tu treba mať na pamäti, že vyšší TF má prednosť. Neobmedzujme sa na malé zisky ak ideme v smere dlhodobého trendu. Zabudnite na obchodovanie, a nesledujte obrazovku celý deň. Navrhujem, aby ste sa pozreli na svoje obchody raz denne, len aby ste zistili, či sa vytvorili nejaké závažné zmeny, ktoré sú v rozpore s vašim obchodom./prvá opačná HA sviečka pod/nad HGM riekou na 1D/. Samozrejme fyzická realizácia je náročná, lebo našou prirodzenou tendenciou je kontrolovať grafy v priebehu dňa častejšie. Bohužiaľ, naozaj neexistuje spôsob, /mať „istotu“/, kedy opustiť obchod.
Ak máte pochybnosti, pamätajte, nepotrebujete veľa víťazných obchodov, aby ste mali veľmi pekný percentuálny zisk na vašom účte za rok. V HGM sme presvedčení, že menej je viac, a toto je našou prvou výzvou do nasledujúceho obchodného obdobia. Jednosmerné obchodovanie držať dlhšie.

„Zmeškal som signál, čo teraz?“
Viackrát sa stáva, že máte ideálny signál podľa vášho obchodného plánu, ale aj napriek tomu nevstúpite do obchodu. Príčin môže byť viac.  Ak sa to nestáva často, je to v poriadku, ale ak je to pravidelné, tak je to frustrujúce a je to znak slabej sebadôvery.
Stať sa sebavedomým obchodníkom, ktorý neváha keď vidí svoju obchodnú výhodu, je niečo, čo prináša vzdelanie a skúsenosti, rovnako ako čas. Ak chcete mať pocit sebaistoty vo vašich rozhodnutiach, musíte najprv vedieť, čo chcete, čo robíte, aká je vaša obchodná stratégia a mať obchodný plán. Ak neviete s konečnou platnosťou, čo je vaša obchodná výhoda, nemôžete si vytvoriť sebadôveru.
Prax ťa urobí dokonalým, a trpezlivosť ti zabezpečí zisky. Najčastejšie sa sebavedomie stráca pri častom striedaní stratégií, a o tom sme písali v tomto článku 

Samozrejme viacerí máme oveľa viac tém, na ktorých musíme zapracovať, ako napríklad
– časté obchodovanie
– riskujem príliš veľa, chamtivosť
– minul som cieľ a otočilo sa to
V HGM Akadémii sa týmto a ďalším dôležitým témam počas roka venujeme pravidelne.

HGM motto pre rok 2018

Staňte sa „lenivými“, trpezlivými obchodníkmi, a počkajte si na trh, kým vám ukáže obchod podľa vašej obchodnej stratégie.