Sebareflexia 2022

Tento rok bol veľmi pestrý v mojom živote a priniesol mi veľa zmien hlavne v osobnom živote, ktoré mi výrazne zmenili pohľad aj na pracovný život. Dovolím si tvrdiť, že bol prelomový a výrazne som sa posunul k lepšej verzii samého seba. Uvedomenie si čo je to vlastne zodpovednosť, osobná spokojnosť, radosť, láska, šťastie toto všetko som poznal, ale asi iba ako slová. Jasne ich pomenovať, popísať a zvedomiť si ich a potom ich aj žiť je úplne niečo iné. V tomto roku som toto všetko naozaj aj vedome prežíval a prešiel som si doslova riadnym sebapoznaním. Spoznal som sa oveľa hlbšie, dovolím si tvrdiť, že viem kto som, prečo som tu, ako sa mám správať aby to bolo v súlade so mnou, aby som bol sám sebou a žil podľa seba a nie podľa druhých. Viac vecí, ktoré som si o sebe myslel som si vyvrátil a zmenil. Hlbšie a presnejšie som spoznal svoje ego./egodiagram/ Viac podvedomých vzorcov som si zvedomil a pracujem s nimi/mením ich/ už vedome. Tým, že som spoznal hlbšie sám seba, dokonca som zmenil aj môj spôsob rozhodovania, čo považujem za absolútne prelomové. Teraz viem ako sa mám rozhodovať aby som docielil dokonalú harmóniu v mojom živote. Áno znie to silne ale je to tak. Viem ako sa mám rozhodovať aby to bolo pre mňa správne, aby to rešpektovalo moju jedinečnosť a viedlo to k dokonalej harmónii. Aby som bol a ostal sám sebou a vo svojej sile./human design/
Tieto fakty sa podpísali aj pod môj život pokojného obchodníka/tradera/. Konečne som si napísal obchodný plán, ktorý som si sľuboval už v predchádzajúcich sebareflexiách. Ujasnil a upresnil som si svoje pracovné ciele. Skonkretizoval každodenný postup ako ich dosiahnuť. A čo je najdôležitejšie aj ho dodržujem. V lete v Bojniciach som vám ho predstavil a potom som ho ešte mierne upravil po vašich pripomienkach. Dnes je to jednoduchý obchodný systém/stratégia/, ktorý mi už prináša výsledky. Len v krátkosti, hlavnou zmenou bolo presmerovanie pozornosti na cenový pohyb/price action/ vyhodnotený HA sviečkami. Ostatné je už iba vylepšenie pravdepodobnosti úspechu pomôckami/indikátormi/. Veľa obchodných systémov je dobrých, v podstate skoro všetky, len ich treba dodržiavať. Spoznajte sami seba a podľa toho si postavte svoju obchodnú stratégiu. Zároveň som pridal podrobnejšiu analýzu a vyhodnotenie nástupu. Znížil som portfólio a k tomu prispôsobil MM a hlavne sa vedome sústreďujem na trpezlivé vyčkávanie na čo najväčšiu pravdepodobnosť. Začal som aj viac používať porovnávanie a kombinovanie menových indexov a aj TF. Vyladil som si aj systém pre scalping a krátke obchody na nižších TF, pre prípad, keď si chcem trocha aktívnejšie „zaklikať“. Treba povedať, že toto sa kludne môže kedykoľvek zmeniť. Je to iba o aktuálnej mojej životnej situácii a určených prioritách, ktoré momentálne žijem. Obchodný systém som si proste prispôsobil na moju aktuálnu životnú situáciu. Najdôležitejšie je to, že vedomosti a skúsenosti z obchodovania mi už nikto nikdy nezoberie a stratégie, ktoré ovládam použijem na vyladenie môjho obchodného systému, ktorý prispôsobím vždy mojej životnej situácii v ktorej sa budem nachádzať.
Práve tento rok ma v tom krásne otestoval a ukázal jasnú cestu ako s týmto všetkým pracovať aby som ostal v harmónii samého seba.

Veľmi som vďačný za tento rok a za ľudí, ktorý sa objavili v mojom živote. Niektorí ostali priatelia a niektorí učitelia. Asi 10 rokov dozadu som často spomínal, že sa teším na život po 50 tke. Naozaj to tak aj bolo a užíval som si život po 50 tke. Dnes viem, že môže byť ešte naplnenejší, bohatší a plný lásky. Za pár dní budem mať 55 rokov a extrémne sa teším na to čo ma čaká v nasledujúcom období života. Mať jasno prináša pokoj, radosť a spokojnosť. Samozrejme toto všetko je iba môj uhol pohľadu, moja projekcia mojej reality, ktorá vychádza z mojej aktuálnej úrovne vedomia. Som presvedčený, že vždy je čo zlepšovať a preto neprestanem na sebe pracovať. Práve tento rok ma v tom utvrdil, že sa oplatí vytrvalo pracovať na sebe a každý deň niečo urobiť preto aby som sa stal lepšou verziou samého seba. Tento rok mi priniesol zatiaľ najkrajší a zároveň najbolestivejší zážitok v mojom doterajšom živote v podobe lásky. Jasne mi ukázal moje slabiny ale aj prednosti.
Som zaň nesmierne vďačný.

Ďakujem.