Sloboda? – minimalizuj svoje náklady.

Samozrejme, väčšina z nás by chcela žiť v prepychu a luxuse, a podľahne dnešnej dobe plnej reklám a propagácie komfortu. Na druhej strane prečo nie, ale HGM dodáva k tomu „iba ak na to mám“. Nechcem to za každú /akúkoľvek/ cenu. Veľa článkov sme o tom tu na blogu popísali a bavili sme sa o tom aj v Bojniciach. Sloboda, nezávislosť, zjednodušovanie, minimalizmus a podobne. S tým všetkým súvisí aj vaša trpezlivosť a strach pri samotnom obchodovaní na FX trhoch. Je to priama úmera medzi zadĺženosťou a trpezlivosťou /preťažovaním účtu/.
Keď začneš byť úspešný na FX trhoch, hneď začneš viac míňať a po čase zistíš, že vlastne ti je to málo, a tak začneš pridávať a viac riskovať /uveríš, že si vyhral nad FX trhom/ a prídeš o všetko – a určite nájdeš vinníka prečo sa to celé stalo. A takto to ide stále dookola.
Koľko toho čo vlastníš /máš doma v skrini, v garáži, v chladničke/ naozaj potrebuješ?
Koľko sem tam vyhodíš z chladničky, že si nestihol zjesť? Toto je všetko v poriadku, keď na to máš, ale sú ovčania, ktorí majú ešte aj „kravatu“ na lízing.
Možno ešte viac zvýšite svoju úspešnosť na FX trhoch, keď porozmýšľate aj nad týmto obrázkom. A možno už ste vlastne dostatočne úspešní, len chamtivosť z vás robí nepokojného/nespokojného/ obchodníka.