Ste pripravení na úspech? Nebráňte sa mu.

Aj na úspech treba byť pripravený, väčšina si úspech nepripúšťa, doslova sa ho bojí.

Bruce Lee hovoril, že sa nebojí súpera, ktorý trénuje 10,000 krát kopy, ale bojí sa súpera, ktorý trénuje jeden kop 10,000 krát.

O tejto téme sme už tiež veľa hovorili ale aj napísali, ale aj napriek tomu som sa rozhodol v krátkosti pripomenúť, prečo by ste mali zúžiť svoje zameranie na jeden spôsob obchodovania, aby ste eliminovali premenné a skutočne zdokonaľovali svoje remeslo. Ľudia, ktorí na tomto svete zarábajú najviac peňazí, majú jednu vec spoločnú: sú veľmi dobrí v malom množstve vecí alebo dokonca len v jednej veci. Dôvodom je, že títo obchodníci vedia, že jednoducho nemôžete zarobiť peniaze na trhoch, ak máte „rozptýlený“ obchodný prístup, ktorý je chaotickou kombináciou mnohých rôznych metód. Najlepší obchodníci používajú jednu základnú obchodnú stratégiu počas svojej kariéry; nepraktizujú a nesnažia sa využívať mnoho rôznych obchodných stratégií, ani neskáču z jedného obchodného štýlu do druhého.
Mnohí obchodníci sú jednoducho príliš rozptýlení a zmätení, a možno sú ohromení všetkými protichodnými informáciami na internete, aby sa skutočne rozhodli pre jednu konkrétnu stratégiu.
Čo potrebujete, je malé množstvo jednoduchých technických analytických nástrojov alebo vzorov, ktoré vhodne analyzujú obchodné grafy. Zameranie a disciplína sú rozhodujúce pre každé životné úsilie.

Mentálnej prípravy nikdy nie je dosť a hlavne u nás v FTs akadémii.
Pokojným obchodníkom sa nestanete zo dňa na deň. Vhodným doplnením, doslova iba potvrdením krátkeho video zostrihu myšlienok pokojného bojovníka sú aj tieto Bruce Leeho citáty.

  1. Čo ste sa naučili, použite v praxi

“Vedieť nestačí, musíme to použiť v praxi. Byť ochotný nestačí, musíme konať”

Koľkí z vás ste už prečítali množstvo kníh, navštívili veľa kurzov, ale nič z toho ste neaplikovali v praxi? Častokrát preto, lebo sa bojíme zlyhania, je veľmi ťažké uplatniť naučené poznatky v praxi. Avšak úspech sa nedostaví, pokiaľ nepoužijete poznatky ukryté vo vašom vnútri. Väčšina z nás v sebe ukrýva všetko potrebné pre dosiahnutie našich cieľov. Bohužiaľ, vždy si nájdeme výhovorky prečo nezačať.

  1. Učte sa, vyhadzujte, tvorte

“Absorbujte to, čo je užitočné, vyhoďte to, čo nie je a pridajte niečo svoje, niečo jedinečné”

Je skvelé učiť sa od druhých, ale len dovtedy, kým sa chopíte činu a zistíte, čo pre vás funguje a čo nie. Keď zistíte, že niečo nefunguje, jednoducho to odstránite a pokračujete ďalej. Ak budete stále postupovať smerom vpred, budete si tvoriť vlastnú cestu. Žiť úspešný život je o experimentovaní a skúšaní nových vecí. Čím viac vecí vyskúšate, tým bližšie sa dostanete k pravému úspechu.

  1. Jednoduchosť

“Jednoduchosť je kľúčom k dokonalosti”

Ak zjednodušíte váš život, vaše ciele, vaše úlohy, budete nielen šťastnejší, stihnete tiež oveľa viac dokončiť a stanete sa úspešnejším. Ak sa budete pokúšať o dokončenie viacerých vecí naraz, môže sa stať, že nakoniec nedokončíte ani jednu. Vyberte si preto jednu úlohu, ktorá je pre vás najviac dôležitá a choďte si za ňou. Zábavnou vecou na tomto všetkom je, že ak sa sústredíte na jednu vec, zdá sa akoby ste ostatné zanedbávali. Je to však presne naopak. Ak sa budete sústrediť iba na jednu vec, uvidíte, že ostatné aspekty vášho života sa zlepšia tiež. Niekedy dokonca veľmi výrazne.

  1. Majte otvorenú myseľ

“Nerozmýšľajte nad tým, kto má pravdu a kto sa mýli alebo kto je lepší než. Nebuďte za alebo proti.”

V našom vesmíre neexistuje žiadne správne alebo nesprávne. Všetko je úplne subjektívne. Tým, že budete strácať čas premýšľaním nad tým kto alebo čo je lepšie, rozptyľujete sa od dosiahnutia úspešného života. Buďte stále otvorení novým možnostiam.  Nikdy neviete čo nové sa naučíte ak objavíte veci, o ktorých ste si z počiatku mysleli, že sú úplným nezmyslom.

  1. Stanovte si ciele

“Ak si dáte nejaký cieľ, neznamená, že musí byť vždy dosiahnutý, častokrát nám ciele slúžia na to, aby sme boli na niečo zameraní”

Ak túžite po vysnívanom živote, najprv musíte vedieť, čo chcete.

  1. Buďte trpezliví

“Nedočkavosť z vás skôr či neskôr spraví blázna”

Je treba si uvedomiť, že väčšina úloh, na ktorých v živote naozaj záleží, si vyžaduje čas. Nech sa pustíte do čohokoľvek. Začnite malými krokmi smerom k cieľu a uvidíte, že budete sami prekvapení, ako ďaleko sa dá dostať už za pár rokov.

  1. Prevezmite kontrolu nad vašimi myšlienkami

” Tak ako myslíte, tým by ste sa mali stať “

Ak budete stále negatívne naladení, váš život bude plný negativity. Namiesto toho, aby ste sa sústredili na negatívne veci, porozmýšľajte nad tým, ako získať od života viac a sústreďte sa na to pozitívne. Dalo by sa povedať, že toto je v podstate ďalší spôsob ako vám povedať, že je veľmi potrebné mať nejaké ciele a sústrediť sa na ne tak často, ako sa len dá. Uvidíte, že váš život sa zmení dramaticky. Väčšina ľudí len sedí a plače nad svojim mizerným životom, a potom sa len divia, že sa im v živote neprihodí nič dobré.

  1. Chopte sa činu

“Ak strávite priveľa času premýšľaním, nikdy nič nedokončíte”

Nesnažte sa všetko do podrobna rozanalyzovávať a nad všetkým priveľa premýšľať. Chopte sa činu. Dokonca aj vtedy, ak sa vám zdá, že nie všetky okolnosti sú vám z počiatku naklonené. Väčšina ľudí, ktorá sa snaží, aby bolo všetko perfektné, nikdy nezačne.

  1. Verte si

“Vy len čakajte. Ja sa stanem najväčšou hviezdou na svete.”

To v čo veríte, rozhodne o vašom úspechu v živote. Existujú spôsoby, ktoré vám pomôžu prekonať vaše limitujúce myšlienky a negatívne očakávania. Nič sa však nestane dovtedy, kým si neuvedomíte, že niečo také vo vnútri vás vôbec existuje.

A nestane sa už vôbec nič, ak v tomto momente, práve teraz v tejto chvíli, neprevezmete plnú zodpovednosť za váš život, za život, ktorý ste si doposiaľ stvorili.

Ak si myslíš, že si porazený – SI.
Ak si myslíš, že nemáš odvahu – TAK JU NEMÁŠ.
Myslíš si, že prehráš – SI STRATENÝ.
Úspech začína vôľou človeka.
Všetko je v stave mysle.