Strach vs. Poisťovňa.

Tento rozhovor ma inšpiroval napísať tento fejtón.
Nižšie sa dá pustiť podkast.

A toto bola moja prvá kniha: Bojíte sa smrti? Jan Van Helsing.
Táto kniha odštartovala moju zmenu.
Bolo to asi dva roky pred spustením HGM Akadémie.

Čo je lepšie ? Zbaviť sa strachu alebo platiť si rôzne poistky.
Naozaj výborný a výstižný podtitulok k tomu rozhovoru.

Moja osobná poučka pre strach.
STRACH = NEVEDOMOSŤ. nevedomí…
čím menej viem tým viac sa bojím.

Keď nemám strach, nepotrebujem poisťovňu, či? Týka sa to aj SL. haha
Samozrejme, kto chce dokáže oponovať, a to je dobre.
Každý sme na určitej úrovni vedomia a preto je dôležité rešpektovať druhých, vypočuť si ich,  ale ísť svojou cestou vlastnej voľby.
Nie je správne presviedčať druhých, že naša pravda je tá jediná správna.
Ten kto presviedča o svojej pravde je na inej úrovni vedomia, ako ten kto nepresviedča.
HGM princípy konkrétne popisujú ako spoznať sám seba, aby ste si mohli vytvoriť tú vašu vlastnú cestu, ktorá vám bude najviac vyhovovať.
Jedinou cestou je samoštúdium /samospoznávanie/.
Jedine tak si dokážete vytvoriť svoju vlastnú pravdu /cestu/, ktorej budete možno veriť iba vy sami, ale to nie je podstatné. Keď vám to bude fungovať, nie je čo riešiť. A to je vlastne vaša viera vo vášho „boha“.  Vaša pravda je vlastne váš boh. Je jedno ako si to nazvete /v čo veríte/;  odporúčam film PK. Aj sa pobavíte.
Články, knihy, videá ktoré sú na mojej stránke nie sú odporúčania, je to iba ukážka mojej cesty. Je to presne môj postoj, moja voľba ako sa zachovám v tej ktorej situácii, ktorá nastane. Akákoľvek situácia môže nastať kedykoľvek, kdekoľvek, a jedine môj postoj k nej, rozhodnutie, čo urobím, ako sa k nej postavím, ako ju vyriešim rozhodne – a vlastne formuje moju budúcnosť.

Najľahšie je sa báť, keď neviete čoho sa bojíte.

Bojíte sa obchodovať bez SL – môj postoj vysvetľujem a dávam argumenty pravidelne.
Bojíte sa chrípky? Ako dlho je tu očkovanie proti chrípke? A zmizla? Už ju nedostávame?
Bojíte sa covidu? – čo bude vaša poistka? – očkovanie. Už sa prestanete báť? Očkovaním to zmizne? Spoznajte princípy chrípky alebo covidu alebo akéhokoľvek vírusu ako napadá náš organizmus a ako funguje a možno sa prestanete báť.
Prečo sa menej bojíte, alebo dokonca ani možno nebojíte iných civilizačných chorôb ako vírusov? Vypočujte si to, koľko ľudí zomiera na tie choroby a prečo sa nerobia proti tomu opatrenia, osveta a podobne. – stačí sledovať od 7:30min.

Úroveň vedomia určuje aj rozdielne pohľady na slovíčko konšpirácia.
Niekto považuje za zavádzajúce a konšpirujúce samotné média, a niekto názory človeka označeného médiami za konšpirátora. Dôležité je urobiť si vlastný prieskum, a potom sa rozhodnúť a ísť vlastnou cestou, nebáť sa zlyhania z omylu. Haha.
Bojíme sa hyperinflácie alebo menovej reformy? Moje postoje a názory pravidelne píšem a hovorím. Dokonca bojíme sa, že vypnú elektrinu alebo internet? /mám pri sebe hotovosť/ ha

Mark Twain povedal:
„Najviac strachu som si v živote prežil kvôli veciam, ktoré sa nakoniec nikdy nestali.“

Jeden z vás mi nedávno povedal, že sa mu začalo ľahšie a lepšie žiť, keď si uvedomil jeden silný a dôležitý aha moment pre neho, ktorý ho konečne posunul a pochopil o čom stále hovorím. Keď si prečítam 200 stranovú knihu a dokážem aspoň jedinú jednu vec zaradiť do môjho každodenného života, je to super.
Väčšina ľudí sa tým, že pozerá motivačný film alebo číta super inšpiratívnu knihu poteší, lajkne ju, napíše super recenziu a to je všetko. Chceme všetko a hneď. To sa proste nedá. Aj film je len sfilmovaný niekoho celoživotný príbeh alebo napísaný knižne. My si to pozrieme za hodinu a pol z pohodlia gauču, v teple, a on tam na sebe maká celý svoj život.
Aj grafy na týždennom grafe čítame sprava doľava za pár sekúnd, ale keď zadáme obchod podľa 1W alebo 1D grafu, chceme aby sa obchod hneď pohol v náš prospech. Proste si to vyžaduje čas.
Niečo preto treba aj urobiť, lebo nikto iný to za nás neurobí.

Keď sa mi podarí zaradiť si do každodenného života aspoň jednu vec z toho filmu, knihy, som veľmi rád. Riešim len veci, ktoré dokážem dlhodobo udržať. S ostatnými sa zatiaľ nezaoberám aj keď viem, že by bolo super keby som ich robil. Ale moja úroveň vedomia tam ešte nie je. A takto sa stane, že niekedy jednu knihu musím prečítať aj viac krát, a vždy v nej nájdem inú vec. Lebo tú predchádzajúcu už nemusím riešiť mám ju zaradenú vo svojom každodennom živote. Samozrejme potom prídu nové knihy, niečo zmením /vymením/ za niečo iné a už len „tunujem“ drobnosti. Alebo sa poprípade vrátim späť k pôvodnému. To sa zároveň aj odvíja od toho, ako sa mi darí zvyšovať svoju úroveň vedomia.
Nikdy nie je neskoro začať! Ale filozofovať a čakať na ideálne obdobie /počasie/ príležitosti /prokrastinovanie/ je len a opäť rozdiel vo vedomí každého z nás.

HGM/holy grál metóda/ je životný štýl.
Každý jeden máme tú svoju vlastnú HGM.