TOP pointa úspechu.

Vždy keď natrafím na nejaký systém /spôsob/ obchodovania, snažím sa ho naučiť, pochopiť, a ak v ňom nájdem niečo užitočné /z môjho pohľadu/, tak si z neho niečo vytiahnem a použijem /zaradím/ do môjho spôsobu obchodovania. Často mám vedľa seba na grafoch rôzne spôsoby /systémy/ a dlhodobo ich sledujem, porovnávam priamo na grafoch v platforme. Často spomínam, že som vyskúšal aj veľa indikátorov /známe aj menej známe/. Nebudem spomínať konkrétne systémy, len som chcel zopakovať niekoľko faktov, ktoré sú univerzálne. Akýkoľvek spôsob obchodovania budete používať, môžete byť úspešný, ak:

  • MM a portfólio je absolútny TOP univerzál. To vás udrží v hre dlho, a možno stále/vždy/.
  • Vyšší TF má prednosť.
    Urobiť si analýzu z hora dolu./MN,1W,1D,4H,1H/- toto je absolútne TOP univerzál z pohľadu technickej analýzy/minimálne tri TF analýza/. Nastupovať na nižšom TF, ale iba v smere vyššieho. Všetko čo ide hore musí ísť raz aj dole, a naopak. Funguje to pri akomkoľvek systéme /spôsobe/ obchodovania. Stačí to dodržiavať, a to si vyžaduje iba jedno jediné – trpezlivosť.

Samozrejme rôzne systémy nám dávajú rôzne výsledky, ale ak sa dodržiava toto jednoduché univerzálne pravidlo /spomenuté vyššie/, tak v konečnom dôsledku budete úspešní, ziskoví obchodníci. Niekomu stačí udržiavať si majetok pred infláciou, iný sa tým chce živiť.
Toto sú tie rozdiely, kde treba poznať sám seba a vedieť, čo vlastne chcete, a prečo vlastne idete na burzu. Odpovede na tieto otázky už spadajú pod /psychológiu/ mentálnu prípravu obchodníka.
Záver:
– poznaj sám seba.
– životné poznanie /všeobecne platné/- všetko čo ide hore musí ísť raz aj dole, a naopak.
– technická analýza z hora dolu platí pre akýkoľvek systém a akýkoľvek trh.
– MM a portfólio.
– trpezlivosť.

Z mojich 20 ročných skúseností: toto je garancia ziskového a dlhodobo udržateľného úspechu.

Nikdy nebudeš horší alebo lepší. Súťažiť môžeš iba sám so sebou, lebo všetci sme originál. Porovnávaj ale neodsudzuj. Tu nejde tak o to prečo nie iný kurz. Je veľa kurzov a sme presvedčený, že veľa obchodných stratégii je aj ziskových. Samotný obchodník v prvom rade musí spoznať sám seba a čo mu vyhovuje. Bez toho aby ste nevyskúšali viac spôsobov obchodovania nezistíte, či je to pre vás. Neľutujte peniaze investované do osobného vzdelania. Spoznaj sám seba a potom nájdeš systém, ktorý bude práve pre Teba. Prešli sme rôznymi školeniami, kurzami po celom svete a radi ukazujeme a porovnávame FTs systém s ostatnými. Poznáme EW, Market Profile, Smart money koncept, Suple/Demand, Harmonics paterns, Impulziv/korektiv princíp. Samozrejme aj fundamentálnu analýzu. Sami sa presvedčíte, že FTs koncept všetky tieto systémy akceptuje a má ich svojím spôsobom v sebe zakomponované. Hlavný princíp je HA-PA/SR. Realizujeme myšlienku: v jednoduchosti je sila. Nie sme otrokom burzy, práve naopak ukážeme ti ako ju skrotíš aby ona pracovala pre teba. Nepotrebuješ žiadne znalosti aby si začal. Stačí chcieť.