Urobte sa štastnejšími.

stastie foto

 

Určite tu nájdete aj Vy pár vecí, ktorých by ste sa mali vzdať, aby ste boli šťastní.

Tých vecí je oveľa viac, ale niekde treba začať. Ak sa zbavíte týchto 15 vecí, urobíte váš život oveľa jednoduchší a šťastnejší. Udržiavame veľa vecí, ktoré majú veľký podiel na našej bolesti, strese a utrpení a namiesto toho, aby sme sa ich zbavili, namiesto toho, aby sme si dovolili byť bez stresu a šťastní, lipneme na nich. Skúste na tom odteraz popracovať, a postupne to začať realizovať. Už len samotné uvedomovanie si toho pomáha.

Vzdajte sa

– potreby mať vždy pravdu

Je veľa z nás, ktorí nedokážu vystáť myšlienku, že by sa mohli mýliť – chceme mať vždy pravdu – dokonca i s rizikom konca skvelého vzťahu, alebo že spôsobíme veľký stres a bolesť nám samým alebo iným.
Nie je to toho hodné.  Je vaše ego naozaj také veľké?

– potreby kontroly

Snažte sa zbaviť potreby vždy kontrolovať všetko, čo sa deje vám a vo vašom okolí – situácie, udalosti, ľudia atď. Či už sú to vaši milovaní, spolupracovníci alebo len cudzinci, ktorých stretávate na ulici – nechajte ich len tak byť. Nechajte všetko a všetkých byť takých, akí sú a uvidíte, ako lepšie sa budete cítiť.

– viny

Vzdajte sa potreby viniť iných za to, čo máte alebo nemáte, za to, čo cítite alebo necítite. Prestaňte svoju silu odovzdávať preč a začnite preberať zodpovednosť za svoj život.

– svojho samo-trýznenia

Ako veľa ľudí ubližuje samo sebe kvôli ich negatívnym, prevzatým a opakovaným samo-trýzniacim myšlienkam? Neverte všetkému, čo vám hovorí vaša myseľ – obzvlášť, ak je to negatívne a ubližuje vám to. Ste lepší ako to, čo vám hovorí.

– svojich limitujúcich presvedčení

 O tom, čo dokážete a nedokážete robiť, o tom, čo je a nie je nemožné. Odteraz už nedovoľte svojim limitujúcim presvedčeniam, aby vás držali na zlom mieste. Roztiahnite svoje krídla a leťte!

– sťažovania

Vzdajte sa svojej stálej potreby sťažovať sa na toľko, toľko, toooľko vecí – ľudia, situácie, udalosti, ktoré vás robia nešťastnými, smutnými a depresívnymi. Nikto vás nemôže urobiť nešťastnými, žiadna situácia vás nemôže urobiť smutnými alebo donútiť vás cítiť sa mizerne, dokým to vy sami nedovolíte. Nie situácia spúšťa vo vás dané pocity, ale spôsob, ako si zvolíte sa na ňu pozerať. Nikdy nepodceňujte silu pozitívneho myslenia.

– kritizovania

Vzdajte sa potreby kritizovať veci, udalosti alebo ľudí, ktorí sú od vás odlišní. My všetci sme odlišní, a predsa sme všetci rovnakí. My všetci chceme byť šťastní, všetci chceme lásku a byť milovaní a všetci chceme byť chápaní. Všetci chceme niečo odlišné a niečo si prajeme všetci rovnaké.

– potreby zapôsobiť na iných

Prestaňte sa tak veľmi snažiť byť niečím, čím nie ste, len preto, aby vás iní mali radi. Takto to nefunguje. V okamihu, keď sa prestanete snažiť byť tým, čím nie ste, v momente, keď dáte dole všetky svoje masky a odhalíte svoje pravé ja, zistíte, že ľudia sú k vám priťahovaní bez námahy.

– odporu k zmenám

Zmena je dobrá. Zmena vám pomôže dostať za z bodu A do bodu B. zmena vám pomôže zlepšiť váš život aj život ľudí vo vašom okolí. Nasledujte svoje dokonalé šťastie, prijmite zmenu – neodporujte jej.

– označovania

Prestaňte označovať veci, ľudí alebo udalosti, ktorým nerozumiete, ako čudné alebo iné a snažte sa otvoriť svoju myseľ, kúsok po kúsku. Myseľ pracuje len vtedy, ak je otvorená.

– svojich strachov

Strach je len ilúzia, neexistuje – vytvárate ho sami. Všetko je len vo vašej hlave. Napravte to vo vnútri a všetko vonku zapadne na svoje miesto.

– výhovoriek

Povedzte im, nech sa zbalia a vyhoďte ich. Už ich viac nepotrebujete. Veľa času sa sami obmedzujeme kvôli používaniu veľkého množstva výhovoriek. Namiesto toho, aby sme rástli a pracovali na zlepšovaní nás a našich životov, zasekneme sa, klameme sami seba, používajúc všetky druhy výhovoriek – výhovoriek, ktoré z 99,9% času nie sú ani reálne.

– minulosti

Ja viem, je to ťažké. Špeciálne ak minulosť vyzerá oveľa lepšie, ako prítomnosť a budúcnosť vyzerá tak strašidelne, ale musíte vziať do úvahy fakt, že súčasný okamih je všetko, čo máte a čo budete mať. Minulosť, po ktorej teraz túžite – minulosť, o ktorej teraz snívate – ste ignorovali v čase, keď to bola vaša prítomnosť. Prestaňte sa klamať. Žite v prítomnosti vo všetkom, čo robíte a užívajte si život. koniec koncov, veď život je cesta nie cieľ. Vždy buďte v prítomnosti tu a teraz.

– závislosti a pripútanosti

Táto predstava je pre väčšinu z nás tak náročná na pochopenie, ale nie je to nemožné. Bude to lepšie a lepšie časom a skúšaním. V momente, keď sa oddelíte od všetkých vecí (to neznamená, že sa vzdáte vašej lásky k nim, pretože láska a naviazanosť so sebou nemajú nič spoločné, naviazanie sa na niečo prichádza zo strachu, zatiaľ čo skutočná láska je čistá, milá a nesebecká, kde je láska, nemôže byť strach, a z tohto dôvodu láska a pripútanosť nemôžu spolu existovať), stanete sa tak mierumilovní, tak tolerantní, tak milí a tak pokojní. Dostanete sa na miesto, kde budete schopní rozumieť všetkým veciam i bez snaženia.

Prestaňte žiť svoj život podľa očakávaní iných ľudí.

Priveľa ľudí žije život, ktorý nie je ich. Žijú svoje životy podľa toho, čo si iní myslia, že je pre nich najlepšie, žijú svoje životy podľa toho, čo si ich rodičia myslia, že je pre nich najlepšie, alebo čo si ich priatelia, nepriatelia, učitelia, vláda či média myslia, že je pre nich najlepšie. Ignorujú svoj vlastný vnútorný hlas, ich vnútorné volanie. Sú príliš zaneprázdnení uspokojovaním ostatných, žitím podľa očakávaní iných, až strácajú kontrolu nad svojimi životmi. Zabudli, čo ich robí šťastnými, čo chcú, čo potrebujú… a časom zabúdajú sami na seba. Máte jeden život – tento život – musíte ho žiť, vlastniť a najmä nenechať mienku iných ľudí vás vyrušovať na vašej ceste.