Zaľúb sa do nudy.

Ako nevybočiť z cesty, keď vás práca na vašich cieľoch začne nudiť.
Ako nestratiť motiváciu.

Čo odlišuje tých najlepších od všetkých ostatných?
Čo robia tí naozaj úspešní ľudia a ostatní nie?

V istom momente rozhoduje to, kto zvládne nudu každodennej rutiny, to, že stále dookola robí to isté. Aj tí najúspešnejší ľudia zažívajú rovnaký nedostatok motivácie ako všetci ostatní. Rozdiel spočíva v tom, že aj napriek pocitu nudy si nájdu spôsob, ako vydržať. Čím častejšie niečo praktizujete, tým väčšia nuda a rutina sa z toho stane. Keď dosiahneme prvotné výsledky a naučíme sa, čo môžeme očakávať, strácame záujem. Úspech najviac neohrozuje zlyhanie ale nuda. Návyky nás začnú nudiť, keď nám prestanú prinášať potešenie. Keď nám návyky zovšednejú, začneme sa odkláňať od svojho pokroku a hľadáme niečo nové. Hneď ako pocítime maličký pokles motivácie, začneme hľadať novú stratégiu.
„Ľudia túžia po niečom novom tak veľmi, že tí, ktorým sa darí dobre, túžia po zmene rovnako ako tí, ktorým sa nedarí vôbec“ Machiavelli.

Všetci máme ciele, ktoré by sme chceli dosiahnuť, a sny, ktoré by sme si chceli splniť. Bez ohľadu na to, v čom sa chceme zlepšiť, však platí, že ak si to odrobíme len vtedy, keď sa nám to hodí alebo nás to vzrušuje, potom sa nikdy nedopracujeme k výnimočným výsledkom.
Ak vám na výsledku skutočne záleží, musíte byť odhodlaní dodržať ho za každých podmienok. Občas sa vám nebude chcieť, keď sa však zapriete, hoci je to otravné, bolestivé alebo únavné, prekleniete rozdiel medzi profesionálom a amatérom.

V istom momente na ceste za zlepšením všetci čelíme tej istej výzve – musíme si obľúbiť nudu. Ak chceme dosiahnuť excelentnosť, musíme sa nechať neustále fascinovať tou istou činnosťou. Musíme sa zaľúbiť do nudy.

Čerpané z knihy: Atómové návyky /James Clear/

Toto je pekné vysvetlenie môjho rozhodnutia začiatkom tohto roka /2021/.
Koniec ukazovania rôznych /systémov/ spôsobov obchodovania.
Výmenou indikátora, nahradením Stoch. za MACD,  bola urobená na dlhú dobu posledná zmena z dôvodu vylepšenia vyhodnotenia smerovania, a vylepšením vyhodnotenia odhadu medzi trendovým a postranným /rangovým/ obchodovaním. Už nás čaká iba nuda. Trpezlivé dodržiavanie jasných a konkrétnych preťatí žltej a červenej v určitej úrovni v porovnaní troch TF.

FTs je proste iné.

Ak nemôžete vyhrať vďaka tomu, že ste lepší, môžete vyhrať vďaka tomu, že budete iní. Skombinovaním svojich schopností znížite množstvo konkurencie a ľahšie vyniknete. Prepíšte pravidlá, a nájdite skratku ktorou obídete ostatných. Dobrý hráč maká, aby vyhral hru, ktorú hrajú všetci ostatní. Skvelý hráč si vytvorí novú hru, ktorá vyzdvihuje jeho silné stránky a vyhýba sa jeho slabostiam. – SPOZNAJ SÁM SEBA.